Primátor s rodinou rozdával polévku lidem bez domova

Praha – Pražský primátor Pavel Bém (ODS) tradičně rozdával lidem bez domova i turistům na Staroměstském náměstí rybí polévku. Kromě primátora se zapojila i jeho žena a syn a také náměstek Pavel Klega (ODS). Připraveno měli na 1200 porcí vývaru z rybích hlav, masa a zeleniny.

„Štědrý den si bez rybí polévky nedokážu představit,“ uvedl primátor s tím, že doma se ženou vedli spor, zda do ní patří kapří hlava či ne. Všem, co si pro polévku přišli, popřál Bém hezké svátky. Podle jeho slov tato tradice trvá už 12 let. „Vynechal jsem jen jednou, a to loni,“ dodal primátor. Tehdy ho zastoupila jeho žena se syny. Na rybí polévku podle staročeského receptu se stála dlouhá fronta, rozlévat se začalo v 11 hodin a většina z těch, co ochutnali, si polévku pochvalovala.

Na dalších 500 porcí si letos také lidé mohli zajít na Václavské náměstí. Tam rybí polévku rozdával zástupce starosty Prahy 1 Daniel Hodek (ČSSD). Na Staroměstské náměstí také dorazil starosta Prahy 1 Filip Dvořák. „Přišel jsem to tady zkontrolovat a hned jsem nechal odtáhnout jeden načerno postavený stánek,“ řekl Dvořák, který poté zamířil za svým kolegou na Václavské náměstí.

Sváteční atmosféru Štědrého dne doplní ještě na Staroměstském náměstí od 21:00 do 22:00 Česká mše vánoční od Jakuba Jana Ryby, kterou zazpívají sólisté Národního divadla a Státní opery Praha.