České dráhy o svátcích omezí provoz

Praha - Tisíce lidí mají odpoledne poslední možnost dostat se za svými blízkými vlakem. České dráhy totiž začnou k večeru utlumovat provoz všech regionálních i dálkových souprav. V noci kromě jediného mezinárodního spoje nepojede žádný. Na Boží hod pak budou vlaky jezdit jako v neděli, ovšem mimo ranních spojů, které nepojedou vůbec.

Spěch a tašky plné dárků. Tak dnes vypadal jeden z největších železničních uzlů v Česku, pražské hlavní nádraží. Vlaky jezdily podobně jako v neděli, s utlumováním provozu začnou České dráhy k večeru. Omezení se týkají jak regionálních, tak mezinárodních a dálkových spojů.

„Omezení provozu, kdy jede už jen několik málo vlaků, se láme mezi 18. a 19. hodinou večer. Do šesté hodiny jedou vlaky běžně, poté už jedou jen poslední jednotlivé vlaky,“ vysvětluje mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

Omezení čekají na cestující i 25. prosince. Vlaky budou na nedělní jízdní řád najíždět postupně od rána, brzké spoje nepojedou vůbec. „Lidé často dospávají, ráno není zájem o cestování, takže většina vlaků začne jezdit kolem šesté či sedmé hodiny,“ říká Šťáhlavský.

Jako v nedělním řádu vlaky pojedou i 26. prosince. Podobné to bude s jízdními řády na Silvestra. České dráhy začnou provoz vlaků utlumovat večer, na nedělní jízdní řád pak navážou 1. ledna ráno.

Cestující
Cestující