Popálená Natálie oslavila Vánoce s rodinou

Budišov nad Budišovkou - V dubnu popálená dvouapůlletá Natálie prožívá s rodiči a třemi sestrami první Vánoce v novém domově v Budišově nad Budišovkou. Dárků se sice díky pocitu sounáležitosti sešlo nesrovnatelně víc než v předchozích letech, přesto jsou v rodině znát stopy smutku z toho, že oběť žhářů ponese následky celý život. Z pokusu o vraždu obvinění neonacisté setrvávají ve vazbě.

„Já už nemám žádné přáníčko, moje přání se splnilo. Moje dcera je se mnou,“ svěřila se České televizi Natálčina matka Anna Siváková. Tradiční pokrmy sváteční večeře začala připravovat již den předem. Také na Štědrý den musela Natálka doma absolvovat pravidelné cvičení s matkou.

Anna Siváková:

„Veřejnost nám k tomu pomohla, abychom mohli takto Vánoce strávit… Za to bych jim chtěla poděkovat.“

Sestry popálené holčičky považují letošní Vánoce za jiné. „Pořád říkají, že když jsme byli v tom starém domečku, byli jsme všichni v pořádku,“ říká Anna Siváková. Důvodů k oslavě má její rodina hned několik, Natálčin svátek i narozeniny, které musela prožít ještě v nemocnici. Po štědrovečerní večeři si také tady rozdali dárky, které mimo jiné věnovala i veřejnost. Na vítkovském kontě je nyní 200 tisíc, díky nimž rodina bude moci nadále opravovat dům a část použijí na nákladnou lékařskou péči.