Počasí si na nás chystá opět ledovku – čekejme ji v úterý a ve středu

Praha - V úterý a v noci z úterý na středu hrozí ledovka, o víkendu se má ochlazovat. V první polovině týdne budou teploty během dne nad nulou, tvrdí meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu. V pondělí by se teploty v noci měly pohybovat od nuly do minus čtyř stupňů Celsia, přes den pak vystoupí na jeden až pět stupňů. Mělo by být oblačno, místy přeháňky, a to většinou sněhové. Od západu polojasno.

V úterý bude polojasno až oblačno, od jihozápadu by mělo být zataženo a mělo by sněžit. Kromě severovýchodu republiky bude toto sněžení místy přecházet v mrznoucí déšť. Hrozí tak tvorba náledí. Noční teploty by měly být mezi minus dvěma a minus šesti, denní pak vyšplhají na jeden až tři stupně nad bodem mrazu. 

Ve středu očekává ČHMÚ zataženo s občasným deštěm, zpočátku půjde opět o srážky mrznoucí. Teploty ve středu v noci se mají pohybovat od tří nad nulou do minus jednoho stupně, přes den vystoupají až na sedm stupňů. Od čtvrtka do neděle se má začít postupně ochlazovat. Zpočátku má být oblačno až zataženo, občas bude pršet, na horách půjde nejprve o přeháňky deště se sněhem. O víkendu budou už srážky na celém území sněhové. 

Noční teploty se budou do pátku pohybovat mezi plus třemi až minus dvěma, postupně klesnou v noci na minus dva až minus sedm. Přes den budou teploty ve čtvrtek a pátek do šesti stupňů. Koncem týdne budou ale i denní teploty už jen kolem nuly - od minus tří do dvou stupňů na bodem mrazu.