Tragický požár ve Vestci mohl způsobit vadný kabel

Vestec - Tragický požár ve Vestci u Prahy, při němž v sobotu zemřeli dva lidé, mohl podle jedné z vyšetřovacích verzí vzniknout od poškozeného prodlužovacího kabelu. Podle Libora Pospíšila ze středočeského hasičského záchranného sboru vyšetřovatelé cizí zavinění na místě vyloučili.

„Byla nařízena požárně-technická expertiza, její výsledky ale nebudou hned. Příčiny požáru by také měla pomoci objasnit soudní pitva zemřelých,“ dodal Pospíšil. Oheň podle něj vznikl v obývacím pokoji ve druhém nadzemním podlaží. Postupně se rozšířil až na střechu domu v řadové zástavbě a hrozilo jeho rozšíření na přilehlé objekty. Na místě zasahovalo sedm hasičských jednotek.

Při průzkumu domu byla na schodišti nalezena osoba, kterou hasiči vynesli před dům. Zachránit se ji už ale nepodařilo. Druhá osoba bez známek života byla v kuchyni. Lékař mohl už jen konstatovat smrt. Záchranáři museli ošetřit také dva obyvatele sousedního bytu, kteří se při útěku nadýchali zplodin. Sanitka je převezla do nemocnice. V ní skončil i jeden z hasičů, který se při zásahu lehce zranil.

Kvůli požáru bylo preventivně evakuováno 40 lidí z přilehlých domů. Uživatele dalšího bytu ve druhém podlaží hořícího domu dostali hasiči ven pomocí žebříku. Požár způsobil podle hrubého odhadu škodu pět milionů korun. Hodnoty za dalších asi deset milionů korun hasiči uchránili.