Tři lidé nepřežili kvůli dopravním nehodám svátky

Praha - Letošní vánoční svátky byly z pohledu dopravních nehod jedny z těch méně tragických. Mezi 24. a 26. prosincem zahynuli na silnicích tři lidé, jeden na Štědrý den, dva na Boží hod, sobota 26. prosince se podle předběžných policejních statistik obešla bez smrtelné dopravní nehody. V neděli zahynul jeden člověk. Loňský rok byl ještě úspěšnější, během tří svátečních dnů zemřeli při haváriích dva lidé. Předloni jich však o vánočních svátcích zahynulo osm. Na Štědrý den v roce 2007 zemřelo při kolizích pět lidí.

Policie připravila na období letošních vánočních svátků preventivní dopravní kontroly v blízkosti nákupních center. „Budeme kontrolovat požívání alkoholu za volantem, dodržování rychlosti i technický stav vozidla,“ upozornil dopředu šéf dopravní policie Leoš Tržil. Podle něj jsou řidiči v období Vánoc nervóznější. 

Optimisticky se zatím jeví i statistiky za celý letošní rok. Od ledna do konce listopadu dopravní policisté evidují 762 obětí nehod, tedy o 139 méně než v témže období loni.