Ledovka způsobila v Praze desítky nehod

Praha – Náledí značně zkomplikovalo dopravu v hlavním městě. Podle dispečera dopravních informací se od rána do 13:00 stalo v hlavním městě asi 30 nehod. Většinou řidiči způsobili pouze menší škodu na svém autě, nikdo nebyl vážně zraněn. Při příjezdu k hromadné nehodě havarovalo v ulici K Barrandovu i hasičské vozidlo. Účastníkům nehod se nic nestalo, vznikla škoda asi za 1,5 milionu korun.

Krátce po 9:00 zablokovalo dopravu vozidlo, které se převrátilo na bok a unikal z něj plyn. Asi o kilometr dál bourala čtyři auta i hasiči, kteří jim jeli na pomoc. „Těsně před naším autem se stala další nehoda, kluci proto strhli řízení,“ popsala havárii hasičského auta mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová. Těžký hasičský vůz totiž narazil do sloupu. „Nikomu se nic nestalo,“ dodala mluvčí. Ulice K Barrandovu byla kvůli odstraňování havarovaných aut půl hodiny uzavřena, uvedla mluvčí pražské policie Eva Miklíková.

Další havárie se staly například na Pražském okruhu ve směru do centra, kde postupně nabouraly čtyři automobily. V Jeremiášově ulici se převrátilo auto na střechu. Počet nehod byl podle dispečera dopravních informací největší mezi 07:00 a 11:00. I když 30 havárií za dopoledne není v Praze příliš vysoké číslo, vzhledem k mírnému provozu řidiči bourali celkem často, dodal. „Většinou šlo o menší ťukance nebo o auta ve svodidlech,“ řekl.

Podle mluvčího Technické správy komunikací Tomáše Mrázka silničáři ošetřovali komunikace kvůli námrazám pouze místně. „Hromadný posyp nebyl potřeba. Kvůli večerní předpovědi počasí ale držíme pohotovost,“ řekl.