V Beskydech se pěstovala marihuana v horské chatce

Jablůnka (Beskydy) - Na neobvyklém místě objevili vsetínští policisté nelegální výrobnu marihuany. Byla ukryta v rekreační budově bývalého lyžařského areálu v Beskydech. Zadržený pětadvacetiletý muž z Novojičínska v ní vyráběl drogu více než rok. V moderní budově plodil speciální typ marihuany - tzv. skank. Právě vůně usychajícího konopí pěstírnu prozradila.

Výrobce a prodejce drogy policisté zadrželi přímo u nelegální pěstírny. „Dříve tady stála jen taková bouda, která byla rekonstruovaná. Je to velké překvapení, že se tady něco takového našlo,“ zůstává překvapen místní policista Martin Holzmüller. Kriminalista František Vachala pro Českou televizi dodal, že obžalovaný realizoval přibližně tři sklizně, každá z nich se přitom pohybovala v rozmezí dvou až pěti kilogramů.

Prodejem drog na Novojičínsku si mohl zadržený muž podle policie vydělat více než sto tisíc korun. „25letý pachatel se dopustil trestného činu výroby a držení omamných látek a jedů,“ podotýká Ludmila Brousilová, tisková mluvčí Policie ČR Vsetín.

Od prvního ledna příštího roku nebude podle rozhodnutí vlády trestné držení až 15 gramů marihuany. Její majitel pouze spáchá přestupek, soudu a vězení se nemusí bát. František Vachala se moc nadšeně na novou legislativní úpravu netváří. „Je jednoznačné, že pokud chceme s něčím bojovat, je třeba to zakázat na trhu zcela. Pokud bude možno část užívat, bude si pachatel hlídat, aby nepřekročil povolené množství, ale drogu užívat bude,“ uzavírá Vachala.