V Bílovicích sjelo auto do Svitavy, ve voze zemřel mladý muž

Bílovice nad Svitavou (Brněnsko) – Pád auta do řeky Svitavy nepřežil ve středu vpodvečer sedmadvacetiletý muž. Nehoda se stala v Bílovicích nad Svitavou, asi dvě hodiny potom hledali potápěči v řece další případné oběti, další těla ale nenašli. Podle mluvčí jihomoravských záchranářů Barbory Zuchové určí pitva, zda řidič zahynul v důsledku nárazu, nebo se utopil.

Vůz se při pádu do řeky převrátil na střechu a zůstal ležet v toku podvozkem vzhůru. Řidič byl uvnitř zaklíněn a zemřel, než se ho podařilo vyprostit.

„Potápěče jsme přivolali z preventivních důvodů, abychom vyloučili možnost dalšího pasažéra. Za řidičem bylo totiž rozbité boční okno,“ řekla mluvčí jihomoravských policistů Soňa Svobodová. Podle dokladů vůz navíc nepatřil zesnulému řidiči. Nakonec ale policisté zjistili, že majitelka je v pořádku a vozem necestovala.

Není známa ani příčina nehody. Policejní vyšetřovatel se k tomu zatím odmítl vyjádřit. Podle Svobodové ležela na silnici v Bílovicích vrstva rozbředlého sněhu.

Informaci o obráceném voze v řece zavolal na tísňovou linku kolem 16:00 náhodný svědek, který kolem projížděl ve vlaku, řekl mluvčí hasičů Jaroslav Haid.

Rovněž do Svitavy spadlo v pondělí další auto. Jeho opilý řidič nejprve naboural do autobusu, poté se pokusil ujet, ale nezvládl řízení. Auto se při havárii převrátilo na bok. Sedmapadesátiletý muž se při nehodě lehce zranil.