I závěr roku potvrdil loňský nízký počet mrtvých na silnicích

Praha - Předběžné policejní statistiky potvrzují příznivou bilanci ve vývoji loňských tragických dopravních nehod. Za poslední tři dny roku si havárie vyžádaly jen jeden lidský život. Za celý loňský rok tak zemřelo kvůli kolizím 827 lidí, což je nejméně za posledních 20 let. Během prosince zemřelo na silnicích 64 lidí.

V úterý 29. prosince při nehodách nezemřel nikdo, ve středu 30. prosince zahynul muž v Bílovicích nad Svitavou poté, co sjel s autem do řeky Svitavy. Silvestr se pak opět obešel bez obětí. Jde ale o statistiky předběžné, nelze vyloučit, že někdo ze zraněných zemře později v nemocnici. Například 29. prosince sice policie neeviduje při nehodách žádného mrtvého, ale 12 těžce zraněných.

Hned v první den Nového roku při haváriích zemřeli nejméně dva lidé. Jeden lidský život si vyžádala dopravní nehoda u Pluhova Žďáru na Jindřichohradecku, kde třicetiletý řidič octavie kolem páté hodiny nejprve vyjel mimo vozovku do příkopu a poté narazil do stromu. Zraněním na místě podlehl. Již dvě hodiny po půlnoci narazil pětadvacetiletý řidič v Lipolticích na Pardubicku do stromu, také on na místě zemřel.

Loňský rok byl každopádně nejméně tragický od roku 1990. Naopak nejvíce mrtvých policie evidovala v roce 1994, a to 1 473. Podle šéfa dopravních policistů Leoše Tržila je letošní předběžný počet mrtvých sice nízký, ale ve srovnání s jinými zeměmi EU stále vysoký.