Sníh komplikuje dopravu, při nehodě na Ostravsku zemřela žena

Liberec - Jeden lidský život a tři těžce zraněné si vyžádala tragická nehoda na Ostravsku. Nedaleko Šenkova se při otáčení střetl vůz silničářů s osobním autem. Záchranářům se nepodařilo resuscitovat mladou ženu. Další tři zranění byli převezeni do nemocnice. Sněžení komplikuje dopravu celý den, a to hlavně v Libereckém kraji. I na hlavních tazích leží vrstva nového sněhu a přibývá dopravních nehod. Problémy na silnicích jsou hlášeny z Turnova, Liberce, z Jablonce i z Českolipska. V Libereckém kraji napadlo od pátečního večera místy až deset centimetrů sněhu a stále dál padá, což komplikuje údržbu silnic. I na hlavních tazích leží vrstva sněhu a platí to i pro rychlostní silnici R10 z Liberce na Prahu.

Problémy mohou mít kamiony ve stoupáních a neustávající sněžení navíc snižuje viditelnost. Silničáři proto doporučují zpomalit a jezdit se zvýšenou opatrností. Motoristé bez zimní výbavy by vůbec neměli vyjíždět.

Teploty v kraji se pohybují od dvou do pěti stupňů pod bodem mrazu. Nový sníh vylepšil podmínky v horských střediscích Jizerských hor a Krkonoš. Na sjezdovkách leží až 60 centimetrů převážně technického sněhu a podmínky jsou velmi dobré. V provozu jsou všechna zimní střediska. Také běžecké tratě jsou upravené.

Video Na Ostravsku zemřela při nehodě žena
video

Na Ostravsku zemřela při nehodě žena

Odpoledne rychle začalo přibývat nehod

Česko v noci na dnešek zasypal sníh. Během pár hodin pokryla souvislá vrstva celou republiku. Dlouho to přesto vypadalo, že řidiče sníh a mráz příliš nepotrápí. Dopolední doprava na českých silnicích se obešla bez problémů. Odpoledne ale rychle začalo přibývat nehod, většinou naštěstí nepříliš vážných.

Na české hory se navzdory nepříznivému počasí dalo dostat bez větších problémů. Například nebezpečný úsek před Božím Darem udrželi silničáři sjízdnou i v silném větru.

Silničáři dne upravili i vedlejší tahy, opatrnost je ale na místě. Většina silnic nižších tříd se totiž nemůže solit. Právě tady ujetý sníh komplikuje řidičům jízdu. Pod sněhem je na mnoha místech ledovka. Policisté proto varují: i necelých devadesát kilometrů v hodině je na zasněžených a namrzlých silnicích naprostý hazard.