Sníh zůstává na českých silnicích

Praha – Celé území Česka pokrývá sníh a zasněžená je i řada silnic, zejména nižších tříd. Většina dálnic je holá, zbytky rozbředlého sněhu leží místy na dálnici D8 v úseku mezi Prahou a Lovosicemi. Na výše položených úsecích dálnic D1, D5 a D8 komplikuje situaci sněžení a mlha. Zbytky rozježděného sněhu mohou komplikovat cestování na silnicích I. třídy, na krajských komunikacích nižších tříd je potom často souvislá vrstva ujetého sněhu.

Jihočeský kraj

Na sněhovou břečku si musí řidiči dát pozor na hlavních tazích na Jindřichohradecku, Táborsku, Písecku a Strakonicku. Zbytky sněhu leží po pluhování na komunikacích nižších tříd. Silničáři varují, že některé silnice jsou po posypu mokré a namrzají. V jihočeské části Šumavy jsou silnice mokré, ve vodárenských pásmech zledovatělé.

Jihomoravský kraj

Zatímco dálnice D1 a D2 a většina silnic I. třídy je holá a bez problému sjízdná, na některých místech jihomoravského regionu čekají na řidiče vážné problémy vyplývající z hustého sněžení a nízkých teplot. Sníh napadl na Pohořelicku, zledovatělé jsou silnice také na Mikulovsku, Blanensku a v Bílých Karpatech. Opatrnost je nutná i na silnicích v okolí Brna. Ve městě jsou ale všechny komunikace bez problémů sjízdné.

Karlovarský kraj

Během noci a rána napadlo asi 15 centimetrů sněhu. Na některých silnicích zůstává čerstvý poprašek, řidiči tak musí být velmi opatrní. Všechny silnice v regionu jsou ovšem sjízdné včetně některých rizikových úseků v Krušných horách a na Tepelsku. Na tazích I. třídy zůstává jenom místy rozbředlý sníh, většina úseků je holá. Opatrní musí být řidiči v rozestavěných úsecích silnice R6, kde se cesta kvůli úzkému průjezdnému profilu jen obtížně udržuje.

Moravskoslezský kraj

V Moravskoslezském kraji jsou všechny silnice sjízdné. Povrch dálnice D1 je suchý a vymrzlý, rychlostní silnice a komunikace I. třídy jsou většinou mokré po chemickém ošetření. Na cestách II. a III. třídy leží většinou několikacentimetrová vrstva ujetého posypaného sněhu. S problémy se mohou řidiči setkat zejména v Beskydech a na silnicích II. třídy na Opavsku a Novojičínsku.

Liberecký kraj

V noci a ráno v severočeském regionu místy slabě sněžilo, méně než o víkendu. Se zvýšenou opatrností tak jsou sjízdné všechny silnice. Komunikace I. třídy zůstávají po chemickém posypu většinou mokré, místy je pokrývají zbytky rozbředlého sněhu. Na regionálních tazích jsou ovšem ledové plotny.

Olomoucký kraj

S rozbředlým či uježděným sněhem se řidiči mohou setkat především na severu Olomouckého kraje. Jízdu na Šumpersku navíc mohou komplikovat sněhové přeháňky. Na Šumpersku a také Jesenicku leží sníh i na silnicích I. třídy, na tazích nižších tříd na Prostějovsku je zase místy zledovatělá vrstva sněhu krytá posypem.

Pardubický kraj

Ve výše položených oblastech pokrývá silnice ujetý sníh. Místy se může tvořit náledí. Jízdu se zvýšenou opatrností silničáři doporučují po vedlejších silnicích v regionu Železných hor, Orlickoústecka a Svitavska. Hlavní tahy jsou holé a mokré.

Plzeňský kraj

V noci napadlo několik centimetrů sněhu, na některých místech kraje stále sněží. Zbytky rozježděného sněhu zůstávají na komunikacích I. třídy na Domažlicku, Tachovsku, severním Plzeňsku a na Šumavě. Na silnici mezi Javornou a Gerlovou Hutí na Železnorudsku leží vrstva ujetého sněhu krytého drtí. Silnice II. a III. třídy jsou vesměs zasněžené, v Plzni jsou ulice většinou mokré.

Středočeský kraj

Z opatrností jsou sjízdné všechny tahy v kraji, dálnice a silnice I. třídy jsou většinou holé a mokré. Vrstva ujetého sněhu krytá posypem leží na silnicích druhé a třídy na Berounsku, Rakovnicku, Benešovsku, Příbramsku i v okolí Prahy.

Ústecký kraj

Ve většině regionu stále sněží, nejhůře sjízdné jsou nyní silnice v Krušných horách, kde je posypaný uježděný sníh. Na hlavních tazích v regionu zůstává místy sněhová břečka. Některé komunikace navíc mohou namrzat.