Německého podvodníka Töppera dopadli klatovští policisté

Klatovy - Klatovští policisté podle dnešního Práva v sobotu večer dopadli mezinárodně hledaného Christiana Töppera z Německa. Informaci potvrdil Michael Weiss z centrály Sirene, která se zaměřuje na hledané lidi v rámci schengenského prostoru. Čeští policisté pátrali na žádost berlínských kolegů po osmatřicetiletém Töpperovi od středy 30. prosince. Jde údajně o nebezpečného člena organizované skupiny.

Berlínská policie podezírá Töppera z podvodu při podnikání, falšování informací a uplácení. Podle ní má organizovaná skupina, jejímž je členem, na svědomí už mnohamilionové škody. Od soudu si odnesl trest přes čtyři roky vězení, ale před nástupem za mříže zmizel. Proto na něj byl vydán evropský zatykač.

„…je podezřelý z mnoha podvodných jednání, jimiž jako člen mezinárodní organizované skupiny využívá internetu k podvodům, zejména zneužívání elektronického převodu peněz,“ uvedla již dříve na policejním webu mluvčí kriminální policie Pavla Kopecká.

Podle deníku se policistům po vyhlášení pátrání anonymně ozval svědek, který místo Töpperova pobytu upřesnil. Kopecká podle listu uvedla, že muž byl na seznamu nejhledanějších německých zločinců a unikal osm let.

O Töpperově osudu nyní rozhoduje plzeňské krajské státní zastupitelství, napsalo Právo. Deník dodal, že úřad muže zřejmě brzy vydá do Německa, aby tam nastoupil trest.