Rok 2010 již nepřežilo šest lidí

Praha – Cestování během úvodního prodlouženého víkendu roku 2010 nepřežilo šest lidí. Nejvíce smrtelných nehod se stalo hned na Nový rok, kdy přišli o život tři lidé. Další dva zemřeli v neděli a jeden v sobotu. Jedenáct lidí utrpělo během prvních dnů roku těžké zranění, desítky dalších lehké zranění. Víkend zkomplikovalo sněžení, na Nový rok a v neděli byla navíc hustá doprava, když se lidé vraceli ze svátků domů.

První smrtelná nehoda roku se stala v pátek asi dvě hodiny po půlnoci v Lipolticích na Pardubicku. Pětadvacetiletý řidič narazil na výjezdu z obce do stromu a na místě zemřel. Pokusy záchranářů o jeho oživení nebyly úspěšné.

Brzy ráno poté zahynul další muž, který nezvládl řízení. Jeho auto vyjelo u Pluhova Žďáru na Jindřichohradecku ze silnice do příkopu a následně narazilo do stromu. V pátek večer potom zahynul řidič, jehož vůz spadl do řeky u Březové na Karlovarsku.

Obětí jediné sobotní smrtelné nehody byla dvacetiletá žena, která nepřežila srážku osobního auta se sypačem na silnici mezi Ostravou a Havířovem. Servisní vozidlo se zrovna otáčelo, když do něj narazil osobní vůz. Spolu se ženou, která srážku nepřežila, jím cestovali také tři muži, kteří utrpěli zranění a záchranáři je rozvezli do nemocnic.

V neděli vpodvečer zahynul třicetiletý řidič, který riskantně předjížděl poblíž Ostrožské Nové Vsi na Uherskohradišťsku. Jeho vůz dostal smyk a střetl se se dvěma protijedoucími auty. V nich se zranili další čtyři lidé.

Na rychlostní silnici R48 u Starého Jičína zemřela v neděli večer třiačtyřicetiletá řidička. Podle mluvčího hasičů Petra Kůdely zřejmě přejela do protisměru, kde narazila do auta, jímž cestovala polská rodina. Řidič se lehce zranil, spolucestující žena byla v šoku, jejich syn utrpěl středně těžké zranění.