Nehody ráno komplikovaly provoz vlaků

Pardubice/Strančice/Žatec – Srážka vlaku s autem na přejezdu v Žatci a střety dalších dvou vlaků s lidmi v Pardubicích a Strančicích zkomplikovaly dopolední provoz na železnici. Ve všech případech měly nehody tragické následky, v osobním autě zahynul spolujezdec, střet s vlakem nepřežil ani sedmnáctiletý mladík, který se pohyboval v kolejišti u zastávky Pardubice-závodiště. V Žatci a Pardubicích musela být na jednokolejných tratích také na několik hodin přerušena doprava.

Zdroj: Drážní inspekce Autor: Drážní inspekce

Osobní auto vjelo pod rychlík na nechráněném přejezdu u stanice Žatec-západ. Cestovali jím dva lidé, spolujezdec střet s motorovým vlakem nepřežil, řidička utrpěla těžké zranění. Provoz na trati, po níž jezdí rychlíky na lince Plzeň–Most, byl přerušen asi na tři hodiny. „Podle prvotních poznatků zřejmě nebyla příčina na straně železnice – přejezd byl řádně zabezpečen výstražnými kříži a byly na něm výborné rozhledové podmínky,“ uvedl náměstek generálního inspektora Drážní inspekce Jan Kučera.

Po střetu s osobním vlakem zemřel na zastávce Pardubice-závodiště sedmnáctiletý chlapec. Zřejmě si přijíždějící soupravy vůbec nevšiml. „Mladík měl údajně v uších sluchátka a patrně nesledoval, co se kolem něj děje,“ uvedl mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

Další nehoda se stala mezi Strančicemi a Senohraby na trati z Prahy do Benešova. Lokomotiva srazila člověka, který se ocitl v kolejišti. Po nehodě byl provoz na jedné koleji zastaven, vlaky mohly projíždět sníženou rychlostí po druhé koleji.