U Dynína na Českobudějovicku se srazilo 11 aut

Dynín (Českobudějovicko) - Jedenáct vozidel se dnes srazilo při třech dopravních nehodách u Dynína na Českobudějovicku. Při haváriích se zranili dva lidé, jeden lehce a jeden těžce. Kvůli možným námrazám by řidiči měli jezdit opatrně, uvedla mluvčí českobudějovické policie Regina Tupá. Řidič fordu jel od Tábora na České Budějovice zřejmě příliš rychle a dostal smyk. V protisměru se střetl se Škodou Roomster, která se pak srazila s mazdou a citroënem.

Zdroj: www.firebrno.cz Autor: HZS Jihomoravského kraje

Řidič mazdy utrpěl těžké a řidič škody lehké zranění. Další auta se poté střetla v kolonách, které se na místě vytvořily.

„Oba zranění byli převezeni do českobudějovické nemocnice. Na místě se pak začaly tvořit kolony a ve směru na Tábor se stala další nehoda. Byl to střet dvou škodovek a dodávky Iveco,“ popsala Tupá. Ve druhém směru se pak srazila tři osobní auta s nákladním. Obě další nehody se obešly bez zranění. Všechny tři kolize se staly mezi osmou a devátou hodinou. Do 11:30 tam byla silnice I/3 uzavřena a policisté dopravu odkláněli přes Sedlíkovice, Dolní Bukovsko a Neplachov.

Na většině jihočeských silnic dnes ráno ležela zledovatělá vrstva sněhu krytá posypem, místy zbytky rozbředlého sněhu. Všechny silnice jsou se zvýšenou opatrností sjízdné. Mokré vozovky mohou po chemickém posypu namrzat.