Čtyři zraněné si vyžádala nehoda na D1

Domašov (Brněnsko) - Čtyři lidé se dnes dopoledne zranili při dopravní nehodě dvou vozidel na dálnici D1 u Domašova na Brněnsku. Na 169. kilometru dálnice ve směru z Brna do Prahy havaroval Volkswagen Transporter, který zřejmě zezadu narazil do nákladního auta Iveco Daily, informoval o tom mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid. K nehodě došlo před půl desátou a na místě zasahovaly dvě jednotky hasičů.

Zdroj: www.firebrno.cz Autor: HZS Jihomoravského kraje

Nákladní vůz po nárazu skončil v odstavném pruhu převrácený na pravém boku. Poškozený VW Transporter zastavil na pomezí pravého a odstavného pruhu. Oba řidiči vyvázli bez zranění, v nákladním autě se zranil spolujezdec, tři spolujezdci byli zraněni ve volkswagenu.

„Protože u vozidla Iveco Daily byla proražená palivová nádrž, hasiči sorbentem na vozovce zasypali skvrnu vyteklé nafty, zbytek obsahu nádrže zachytávali do připravených nádob a díru v nádrži se snažili utěsnit tmelem. Když se nádrž nepodařilo provizorně utěsnit, nádrž odmontovali,“ uvedl Haid. Spolu s pracovníky asistenční a vyprošťovací firmy hasiči převrácené nákladní auto postavili zpět na kola a obě vozidla pomohli naložit k odtahu.

Po dobu šetření a odstraňování následků nehody byla dálnice průjezdná v levém jízdním pruhu a plný provoz se podařilo obnovit až po jedenácté hodině.