Majetek po zkrachovalé Moravia Energo uhradí jen zlomek dluhů

Praha - Prodej majetku po zkrachovalé firmě Moravia Energo hutního magnáta Tomáše Chrenka nepřinese ani 400 milionů korun. Dluhy přitom činí přes 4,5 miliardy. Před koncem roku padlo podle listu rozhodnutí o prodeji nejcennější části firmy - rozestavěné plynové elektrárny u Prostějova. Za čtvrt miliardy korun projekt získá firma Invest Plus CZ z Břeclavi, která patří do skupiny In Group slovenského podnikatele ve stavebnictví Pavola Kollára. Uvedly to dnešní Hospodářské noviny.

Žádný jiný majetek Moravia Energo už se za stamilionové částky prodat nepovedlo. List mimo jiné píše, že teplárnu v srbském Zaječaru se stále nedaří prodat, výnos z ní prý ale stejně nebude oslnivý. „Je tam třeba hodně investovat,“ citují Hospodářské noviny konkursní správkyni Lenku Vidovičovou. O teplárnu se uchází jeden zájemce.

Loni před konkursem šéfové Moravie Energo ujišťovali o tom, že firma jen za své projekty může získat až 800 milionů. Pokud jde o projekt paroplynové elektrány u Prostějova, jde o jednu z největších rozpracovaných energetických investic v republice. Z dokumentace v obchodním rejstříku ministerstva spravedlnosti vyplývá, že věřitelský výbor Moravia Energo schválit prodej už v listopadu.

Moravia Energo zkrachovala po předchozím přerušení dodávek elektřiny od ČEZ a po zrušení registrace k provádění obchodů na burze. Firma zásobovala přes 1000 odběrných míst. V konkurzu je od loňského 27. března.

Podnikatel Tomáš Chrenek
Podnikatel Tomáš Chrenek