Silnice jsou namrzlé, místy se vyskytují mlhy

Praha - Silnice v České republice jsou namrzlé a místy se na nich stále drží sníh. Zejména řidiči v Jihočeském kraji musí po ránu počítat s pomalejší jízdou na namrzlých vozovkách. Někde viditelnost snižuje mlha. Zledovatělá vrstva sněhu krytá posypem leží především na Jindřichohradecku, Písecku a Táborsku. Všechny silnice jsou se zvýšenou opatrností sjízdné. Na některých silnicích v Pardubickém kraji se stále drží sníh. Silničáři také upozorňují na lokální vytváření sněhových jazyků. U hraničního přechodu v Mostech u Jablunkova na Frýdecko-Místecku je stále několikakilometrová kolona kamionů.

Meteorologové na Churáňově dnes po ránu naměřili minus 11,2 stupně Celsia, o desetinu stupně větší mráz byl v Česku už jen na Lysé hoře. Na severozápadě kraje leží také po Lysé hoře nejvyšší vrstva nového sněhu, a to osm centimetrů. Odpoledne má být polojasno s teplotami kolem minus dvou stupňů Celsia.

Na Třebíčsku jsou místy mlhy, na krajských cestách leží sníh

Silnice na Vysočině jsou po ránu sjízdné, dopravu místy komplikují mlhy na Třebíčsku. Silnice první třídy jsou mokré po chemickém ošetření.
Na silnicích druhé a třetí třídy leží ujetá vrstva sněhu krytá posypem. Na Jihlavsku je na části těchto silnic sjízdný jen jeden jízdní pruh. Jízda proto vyžaduje zvýšenou opatrnost, doporučují silničáři.

Na Plzeňsku mrzne, místy může na silnicích namrzat mlha

Silnice v Plzeňském kraji jsou většinou holé a vymrzlé, někde vlhké. Zejména na Šumavě se na nich drží vrstva ujetého sněhu krytého posypem. Na severním Plzeňsku upozorňují silničáři řidiče na možné namrzání místních mlh.

Na řadě silnic v hradeckém kraji leží sníh, řidiči musejí opatrně

Řidiči by měli být při jízdě opatrní. Pozor si musejí dát zejména v Krkonoších a v Orlických horách, kde na silnicích leží ujetá sněhová vrstva do pěti centimetrů. Ujetý sníh leží i na silnicích nižších tříd na Hradecku a Jičínsku. Na Rychnovsku hrozí na silnicích námraza. Dálnice D11 z Prahy do Hradce Králové je po chemickém ošetření mokrá a sjízdná bez omezení.

Ve Slezsku jsou silnice namrzlé, kamiony v Mostech stále stojí

V Moravskoslezském kraji jsou všechny silnice sjízdné. Dopravu však komplikuje snížená viditelnost a namrzlá vozovka. „V šest hodin mi z našeho střediska v Bystřici hlásili, že na přechodu v Mostech u Jablunkova je asi pětikilometrová fronta kamionů,“ řekl dispečer frýdecko-místecké správy silnic. Kolona komplikuje jak dopravu, tak zimní údržbu. Jeden jízdní pruh je podle policie zablokován, často však dochází k zablokování i druhého pruhu. Policisté proto doporučují použít jiný hraniční přechod. Dopravu v kraji dnes ráno opět na některých místech komplikoval nově napadaný sníh. Ten hlásili dispečeři z okresů Bruntál, Karviná a Nový Jičín.

Ve středních Čechách leží na silnicích místy ujetá vrstva sněhu

Hlavní silniční tahy jsou většinou suché a vymrzlé. Místy se tvoří mlha, která by mohla namrzat. Teploty v kraji se pohybují od minus 14 do minus šesti stupňů, informují dispečinky krajské údržby silnic. Mlha se vyskytuje například na teplické dálnici D8, kde by řidiči měli jízdě věnovat zvýšenou opatrnost.

V Karlovarském kraji mrzne, silnice mohou klouzat

V Karlovarském kraji od pondělního večera mrzne. Silnice jsou sice po sněžení z minulých dnů upravené, silničáři ale varují, že vzhledem k nízkým teplotám mohou místy namrzat. Teploty se v Karlovarském kraji pohybují od minus deseti do minus sedmi stupňů.

Počasí během dne

V Čechách polojasno až oblačno, ojediněle slabé sněžení. Na Moravě a ve Slezsku oblačno až zataženo, občas sněžení. Nejvyšší odpolední teploty -6 až -2 °C, v 1000 m na horách kolem -7 °C. Mírný jihovýchodní až jižní vítr 2 až 5 m/s.