Bezdomovci z Frýdku-Místku zemřeli po vypití nemrznoucí směsi

Frýdek-Místek - Dva bezdomovci, které ve Frýdku-Místku našli o Vánocích mrtvé, se otrávili vypitím nemrznoucí směsi, kterou našli v popelnici. Uvedl to mluvčí frýdecko-místecké policie Ivan Žurovec. Těla dvou mužů ve věku 58 a 67 let objevila náhodná kolemjdoucí na první svátek vánoční v místnosti s teplovodním potrubím. Jejich těla byla ohlodaná potkany, proto byla jejich identifikace velmi obtížná.

Příčinu smrti objasnila až pitva a výslechy svědků. „Toxikologický rozbor jejich krve prokázal, že se otrávili nemrznoucí směsí,“ uvedl Žurovec. Odkud pocházela, pomohl objasnit známý bezdomovců. „Několik hodin před smrtí byl u nich jejich kamarád, který s nimi občas v místnůstce přespával. Měli tehdy u sebe PET láhev s čirou tekutinou. Tehdy mu řekli, že ji našli v kontejneru na odpadky. Dali mu z ní i napít. Protože to jejich kamarádovi nechutnalo, odešel a oba muži v konzumaci pokračovali,“ dodal policejní mluvčí. Případ tak bude zřejmě odložen.

Během letošní zimní sezony už zemřelo v Moravskoslezském kraji celkem sedm bezdomovců. V předchozích pěti případech šlo o tři muže a dvě ženy, všichni byli nalezeni v Ostravě a zemřeli pravděpodobně vlivem mrazivého počasí.