Tragická nehoda blokovala silnici na České Budějovice

Olbramovice (Benešovsko) - Doprava na silnici u Benešova z Prahy do Českých Budějovic se dnes dopoledne zastavila na dvě hodiny v obou směrech. U Olbramovic srazilo osobní auto řidiče kamionu a řidiče vozidla servisní služby, kteří kamion na silnici opravovali. Oba muži zemřeli. Lehce zraněnou řidičku osobního auta odvezli záchranáři do benešovské nemocnice. Kolem jedenácté hodiny se podařilo silnici úplně zprůjezdnit a provoz je tam plynulý. Původní informace hovořily o srážce dvou aut a kamionu, řekla benešovská policejní mluvčí Zuzana Stránská.

Havárie se stala mezi Olbramovicemi a odbočkou na Tomice. Podle policie tam třicetiletý řidič kamionu jedoucí od Tábora k Benešovu kvůli poruše zastavil u krajnice a přivolal servisního pracovníka. Spolu s ním pak údajně stál v jízdním pruhu u kamionu, když k nim přijela Škoda Octavia řízená sedmadvacetiletou ženou. Škodovka prý nejprve pravou částí narazila do levého boku návěsu nákladního auta, pak pokračovala v jízdě a oba muže srazila.

Na místě zemřel třicetiletý řidič kamionu a pětadvacetiletý řidič felicie. Sedmadvacetiletou řidičku osobního auta převezla záchranná služba s lehčími zraněními do benešovské nemocnice.

Druhým autem, které mělo podle původních informací havarovat, byla Škoda Felicia. Ukázalo se však, že s ní přijel servisní technik a byla zaparkovaná před kamionem.

##GMAP:3320:nehoda u Tomic##