Vyšetřování exploze v Rudníku potrvá týdny, odklízí se trosky

Rudník - Vyšetřování pondělní exploze v gumárnách Avon Automotive v Rudníku na Trutnovsku potrvá týdny. Kriminalisté s hasiči a dalšími specialisty nyní rozebírají trosky po výbuchu a mapují důkazy pro vyšetřování. Výroba v podniku kvůli vyšetřování stojí. Na následky výbuchu zemřeli dva lidé. Další dva lidé utrpěli těžká zranění a 13 bylo zraněno lehce. Následkem výbuchu se zřítila střecha a část sousedního objektu, škody jdou do desítek milionů korun. Kvůli explozi nebyl zatím nikdo obviněn.

Dva těžce zranění muži zůstávají v péči lékařů v nemocnicích v Hradci Králové a v Liberci. Jsou stabilizovaní a mimo ohrožení života.

Tým několika desítek kriminalistů, policistů a dalších odborníků nyní odklízí sutiny. „Celé místo se bude znovu důkladně dokumentovat. Statik také bude muset určit, které poničené budovy budou muset být strženy. Část jedné budovy je zcela zdemolovaná,“ řekl mluvčí policie. Kriminalisté využijí ke snímkování místa výbuchu možná i vrtulník, aby mohli na snímcích z výšky lépe posoudit sílu exploze. Zatím místo dokumentovali z 27 metrů vysoké plošiny hasičů.

Výroba v podniku, který má asi 380 zaměstnanců, kvůli vyšetřování stojí. Postiženým zaměstnancům a jejich rodinám prý podnik poskytne maximální podporu.

Avon Automotive vyrábí součástky pro automobilový průmysl, zejména různé hadice a jiné pryžové díly. Majetkově je součástí skupiny Avon Automotive, kterou většinově ovládá americká investiční společnost Crystal Capital.