Autobusové nádraží v Příbrami je opět v provozu

Příbram – Do provozu byla opět uvedena venkovní část příbramského autobusového nádraží, které prochází kompletní rekonstrukcí. Cestující mají k dispozici deset nových stání meziměstských linek. Městská hromadná doprava zastavuje na novém stanovišti v ulici Československé armády naproti finančnímu úřadu. Rekonstrukce autobusového nádraží, z něhož se ve spojení se sousední železniční stanicí má stát moderní dopravní terminál, pokračuje pracemi na odbavovací hale.

„Kompletní dokončení a slavnostní otevření připravujeme na jaro,“ uvedl starosta Josef Řihák. Rekonstrukce autobusové stanice trvá již více než rok, celkem má stát asi 60 milionů korun. Město z nich zaplatí necelou desetinu, zbytek poskytl stát a evropské fondy.

Cesta Příbrami k rekonstrukci autobusového nádraží a vytvoření společného autobusového a železničního terminálu nebyla jednoduchá. Nejprve proběhlo výběrové řízení, které vyhrála firma s nabídkou 43,5 milionu korun. Kvůli sérii odvolání neúspěšných účastníků soutěže ji ale město nakonec zrušilo a vypsalo druhý tendr. Vítězná nabídka ale byla o 32,5 milionu korun vyšší než ta první. Příbram tolik peněz neměla, sice si již zajistila dotaci, ale rozdíl mezi oběma nabídkami by musela pokrýt sama. Výsledkem bylo další zrušení soutěže a vypsání třetího výběrového řízení, zároveň město zažádalo o vyšší dotaci. Teprve na třetí pokus se podařilo stavbu zahájit.