Na vozovkách je místy rozbředlý a uježděný sníh

Praha - Silnice byly dnes po ránu místy mokré po chemickém ošetření, řidiči proto musí jízdě věnovat zvýšenou opatrnost. Dálnice D1 je sjízdná bez omezení. Na silnicích druhé a třetí třídy leží ujetá vrstva sněhu krytá posypem. Sníh zůstává v okolí Lanškrounu a Orlických hor. Na Svitavsku v lesních úsecích mohou namrzat vozovky. Vyplývá to z údajů krajských silničářů. V Moravskoslezském kraji se sjízdnost silnic po středečním vydatném sněžení zlepšila.

Hlavní tahy jsou holé a mokré. Sníh tradičně setrvává na silnici I/11 v úseku Červená voda - Suchý vrch, kde silničáři nesolí.

Teploty dnes ráno klesly na minus dva stupně Celsia. Na území kraje místy fouká slabý vítr nebo je bezvětří. Viditelnost je až na výjimky dobrá. Mlhavo je v okolí Poličky a Moravské Třebové.

Většina středočeských silnic je bez omezení sjízdná

Vozovky chemicky ošetřované jsou mokré. Teploty se pohybují pod bodem mrazu. Zvýšenou pozornost by řidiči měli věnovat jízdě na komunikacích nižších tříd na Benešovsku, Berounsku, Příbramsku, Kladensku, Rakovnicku a Praze-západ.

Na silnicích v horských oblastech Valašska se místy tvoří koleje

Silnice v horských oblastech Vsetínska pokrývá souvislá vrstva sněhu od dvou do osmi centimetrů, místy jsou vyjeté koleje. Řidiči by do těchto oblastí neměli vyjíždět bez zimní výbavy. Sjízdné se zvýšenou opatrností jsou většinou také vozovky nižších tříd v ostatních okresech Zlínského kraje, leží na nich totiž rozbředlý sníh po chemickém ošetření. Komunikace první třídy v regionu jsou většinou holé, mokré a sjízdné bez omezení. Pouze ve vyšších oblastech Valašska je místy pokrývá sněhová kaše do tří centimetrů. Na některých místech Vsetínska také komplikují dopravu mlhy.

Na vedlejších cestách v Orlických horách zůstává uježděný sníh

Ostatní komunikace v Královéhradeckém kraji jsou sjízdné bez omezení. Na většině území klesly teploty několik stupňů pod bod mrazu, hlavní silnice jsou po chemickém ošetření mokré a sjízdné bez omezení. V hradeckém kraji je zataženo. Během dne by podle meteorologů mělo být zataženo až oblačno, sněžit má pouze ojediněle.

V Moravskoslezském kraji jsou všechny silnice sjízdné

Komunikace první třídy jsou sjízdné bez omezení, silničáři však doporučují řidičům zvýšenou opatrnost. Na silnicích často leží zbytky rozbředlého sněhu po chemickém ošetření. Na území kraje se ráno nevyskytovaly žádné sněhové přeháňky. Na silnici I/56 leží ve vyšších polohách ujetá vrstva sněhu krytá posypem, sjízdná je se zvýšenou opatrností, silnice I/35 je mokrá po chemickém posypu se zbytky rozbředlého sněhu.

Na některých silnicích Plzeňského kraje je ujetá vrstva sněhu

Vrstva uježděného sněhu krytého posypem je na některých silnicích v Plzeňském kraji. Jsou to zejména silnice nižších tříd na severním a jižním Plzeňsku a na Domažlicku a silnice první i nižších tříd na Šumavě. Ostatní silnice v kraji jsou jinak většinou holé a vymrzlé, místy jsou mokré.

Na silnicích v Olomouckém kraji leží rozbředlý či ujetý sníh

Jízdu se zvýšenou opatrností doporučují dnes motoristům silničáři z Olomouckého kraje. Na mnohých vozovkách v regionu leží rozbředlý sníh či ujetá sněhová vrstva krytá posypem. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic.

Počasí během dne

Zataženo až oblačno, místy přechodně až polojasno. Ojediněle slabé sněžení. Nejvyšší teploty -5 až -1 °C, v 1000 m na horách kolem -5 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s.