Soud potvrdil policistovi za sexuální inzerát podmínku

Ostrava - Ostravský krajský soud dnes potvrdil pětiměsíční podmíněný trest policistovi Martinu Štefkovi za pomluvu. Podle obžaloby strážce zákona zveřejnil nepravdivé inzeráty s nabídkou sexuálních služeb o jednatřicetileté Janě Ihringové, od níž si v minulosti koupil automobil. Štefek bude kvůli dnešnímu pravomocnému rozsudku z řad policie propuštěn.

Štefek pracoval u policie 19 let. Po podání obžaloby ho postavili mimo službu. „Protože se dopustil úmyslného trestného činu, a byl nyní pravomocně odsouzen, tak musí být od policie propuštěn,“ doplnil státní zástupce.

Policista si v roce 2007 koupil od ženy ojetý automobil za 25 000 korun. „Po čtyřech měsících od kupní smlouvy odstoupil a původní majitelku nutil, aby mu vrátila peníze. Když mu nevyhověla, tak na internetu zveřejnil nepravdivý seznamovací inzerát,“ uvedl státní zástupce. Dodal, že mužům, kteří na něj odpověděli, pak rozesílal e-mailem nepravdivý text s nabídkou sexu, v němž uvedl číslo mobilu i adresu restaurace, kde žena pracovala. Ženu pak muži nejméně dvěstěkrát kontaktovali telefonicky a nejméně v 50 případech za ní přišli do restaurace a dožadovali se slibovaného sexu.

Štefek tvrdil, že s inzerátem nemá nic společného. Zavším podle něj stojí jeho tehdejší manželka, která tvrdí, že inzerát podala ona sama ze žárlivosti. Soud jim ale neuvěřil - inzerát Štefek poslal ze stejného emailové adresy, ze které poslal Ihringové kupní smlouvu k autu. Stíhání se tak zřejmě nevyhne ani Štefkova exmanželka, kvůli křivému svědectví.