Nguyen Mai Anh se stala první vicemiss Vietnam v EU

Praha – V Česku se letos uskutečnil první ročník soutěže Miss Vietnam ČR. Zvítězila v něm osmnáctiletá studentka gymnázia z Prahy Nguyen Mai Anh. Kromě celkového vítězství získala i titul Miss sympatie. Dívka se zúčastnila i velkého evropského finále, které se uskutečnilo v sobotu v bavorském městečku Maisach – Gernlinden v Německu. V Miss Vietnam Evropské unie 2009 získala titul první vicemiss. V současné době se Nguyen Mai Anh soustředí hlavně na školu a maturitní zkoušku, která ji letos čeká.

V Německu měla pětatřicet konkurentek z celé Evropské unie. Na pódiu dívky předvedly promenádu v tradičním vietnamském oděvu, ve večerních šatech a v plavkách. Koncepce vietnamské a české miss se tak příliš neliší. Nechyběly ani otázky porotců, na kterých dívky prokázaly svůj vtip a inteligenci.

Nguyen Mai Anh váží 53 kilogramů a měří 173 centimetrů. Patří tak k nejvyšším kandidátkám soutěže. „Vysoká postava je pro volbu miss výhoda, protože na pódiu jsou vysoké dívky více vidět,“ vyjádřila se Nguyen Mai Anh.

Vietnamské dívky se Miss České republiky neúčastní. „Problémem je, že k soutěži je třeba české občanství, to já nemám. Každý také očekává v této soutěži typické české dívky, a ne Asiatky,“ podotkla Nguyen Mai Anh. Vítězka tvrdí, že je jí čeština bližší než její mateřština. V České republice se narodila, a tak se jí zdá dorozumívání v češtině přirozenější.

Vítězky Miss Vietnam v ČR
Vítězky Miss Vietnam v ČR