Kamiony se nedostanou do dalších olomouckých ulic

Olomouc - V březnu se v Olomouci zřejmě rozšíří počet ulic, do kterých nebudou moci vjíždět kamiony. Od loňského ledna auta nad 12 tun nesmějí na část průtahu městem ve Foerstrově ulici, nové zákazové značky radnice nechá umístit v několika ulicích, jimiž někteří řidiči jezdí kvůli zákazu vjezdu na průtah. Cílem radnice je přimět řidiče kamionů, kteří se chtějí vyhnout mýtným branám, aby využívali západní obchvat města.

Podle náměstka primátora Svatopluka Ščudlíka (ČSSD) vozidla nad 12 tun nebudou moci nově odbočit ze třídy Míru do ulice U Kovárny a ve směru od ulice Hněvotínské do ulice Junácká. Zákazové značky by se měly v ulicích objevit, pokud to počasí dovolí, do 9. března.

Radnice chce zamezit průjezdu kamionů také v ulici Okružní, kterou podle jejího vedení nákladní auta začala ve zvýšené míře projíždět po zavedení zákazu vjezdu na průtah. „Policie nám však zatím v tomto případě nedala souhlas. Zjednodušeně řečeno tvrdí, že silnice mají sloužit všem, pokud to jejich technické podmínky dovolí. Jednání s policií ale budou pokračovat, našeho záměru se rozhodně nevzdáváme,“ řekl Ščudlík.

Stávající dopravní značení zakazuje těžké dopravě používat úsek dlouhý asi 1100 metrů od křižovatky Foerstrovy s Hněvotínskou ulicí po křižovatku Foerstrova - třída Míru. Zákaz platí od 13. ledna 2009. Podle informací radnice z konce loňského února se počet kamionů projíždějících průtahem města snížil ze 1590 denně na 210 vozů.