V Česku přestalo sněžit, odklízení sněhu však pokračuje

Praha - Města a obce pokračují v odklízení sněhu po kalamitě z minulého týdne. Naprostá většina silnic už je sjízdná, protože od pondělí na většině území republiky nesněžilo. Ve městech se teď soustředí hlavně na menší ulice a okrajové části, avšak úklid sněhu tam často komplikují zaparkovaná auta.

Zaparkovaná auta jsou velkou překážkou v odklízení sněhu ve většině měst. V Táboře už dnes začnou tento problém řešit, protože auta komplikují situaci hlavně na sídlištích, kde je parkování problémem, i když není sníh. „Budeme muset přikročit analogicky k blokovému čištění ulic, kdy místo označíme značkami a za týden se provede odtah,“ popisuje postup řešení velitel táborské městské policie Petr Svoboda.

I hlavní město odklízí následky kalamity. Jednotlivé městské části Prahy zde řeší, kam odvážet haldy sněhu. Některé radnice přiznávají, že pokud to počasí dovolí, nechají sníh na hromadách podél ulic, protože na odvoz už nezbývají peníze. Chodníky jsou ale z většiny schůdné a ulice sjízdné.

Podle předpovědi by se měl sníh v Česku udržet poměrně dlouho. Minimálně v následujících devíti dnech totiž nejspíš rtuť teploměru nepřesáhne nulu.