V Sokolově našli odloženou holčičku

Sokolov – Na jedné z chodeb sokolovské nemocnice dnes na lékaře čekalo překvapení. Někdo zde odložil novorozenou holčičku. Lékaři ji vyšetřili a umístili na novorozenecké oddělení. Dítě vážící 3,5 kilogramu je podle mluvčí Karlovarské krajské nemocnice zdravé a donošené.

„Po porodu bylo dítě alespoň základně ošetřené a očištěné, mělo jednorázovou plenu a bylo zabalené do velké osušky. Zdravotní personál dětského oddělení se dítěte okamžitě ujal, byla provedena potřebná vyšetření a ošetření,“ uvedla mluvčí Zdeňka Marková.

Personál nemocnice dal holčičce jméno Lada. Je to jméno prozatímní, podle sestřičky z ortopedické a chirurgické ambulance, která našla holčičku na schodišti pavilonu.

Luboš Vaněk, primář dětského oddělení:

„V pondělí musíme upozornit pracovnice sociální péče a dohodnout s nimi další postup. Holčička první dny zůstane u nás jako každý novorozenec a pak ji zřejmě přeložíme do kojeneckého ústavu v Aši.“

Sokolovská nemocnice přitom má takzvaný babybox pro odložení dětí. Ten je v tomto případě bezpečnější, protože nehrozí, že by dítě prochladlo a personál nemocnice je o uložení dítěte do babyboxu elektronicky informován. „V každém případě ale bezbranná holčička dostala šanci na život,“ dodala mluvčí nemocnice.