Bývalý elitní státní zástupce Horváth spáchal sebevraždu

Brno - Bývalý šéf odboru závažné hospodářské a finanční kriminality Nejvyššího státního zastupitelství (NSZ) Milan Horváth pravděpodobně spáchal ve čtvrtek sebevraždu skokem z brněnského hotelu Continental. Policie zatím informaci nepotvrdila. Horváth přišel před několika lety o post ředitele odboru závažné hospodářské kriminality, když mu ukradli kufřík s dokumenty ke kauze podnikatele Radovana Krejčíře. Policejní mluvčí Pavel Šváb dnes prohlásil, že se u hotelu našlo tělo šestatřicetiletého muže, který si patrně vzal život. Totožnost mrtvého se sice kriminalistům podařilo vypátrat, policie se k ní ale nebude vyjadřovat.

Horváth vedl jeden z elitních odborů NSZ do května 2007, kdy mu zloději ukradli doklady ke kauze Radovana Krejčíře. Po ztrátě dokladů ke kauze Krejčíř tvrdil, že mu je ukradli zloději z jeho vozu v brněnské Jaselské ulici. Údajní pachatelé byli vypátráni. Uvedli ale, že kufřík našli. Brněnská soudkyně Dagmar Bordovská proto loni v říjnu 2008 rozhodla, že se trestný čin nestal.

Horváth nedávno způsobil nehodu pod vlivem alkoholu

V uplynulých dnech způsobil Horváth v Brně lehkou dopravní nehodu pod vlivem alkoholu. Ministryně spravedlnosti jej proto zprostila funkce státního zástupce. O Horváthově úmrtí dnes jako první informoval deník Blesk s tím, že skočil ze střechy nebo balkonu hotelu. Mluvčí policie uvedl, že muž, jehož tělo se u hotelu našlo, nebyl hotelovým hostem.

Horváth byl podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což hrozí pokuta nebo až rok vězení. Z dostupných informací vyplývá, že když počátkem listopadu zavinil v Brně malou dopravní nehodu, měl v krvi přes promile alkoholu. Při nehodě narazil do jiného vozidla - nikoho sice nezranil, ale z místa ujel. Posléze se zjistilo, že řídil opilý.