Emotivní spot Červeného kříže láká na kurzy první pomoci

Praha – Osm až deset procent lidí při dopravních nehodách umře jen proto, že jim nebyla poskytnuta první pomoc. Emotivní spot Červeného kříže, který už běží na ČT24, má realitu změnit. Mnozí lidé se první pomoci bojí, jiní ji ani neumí. Červený kříž proto doufá, že díky spotu se mu podaří nalákat do kurzů první pomoci co nejvíce zájemců. Během února by měl klip běžet i prostřednictvím prvního a druhého programu České televize.

Základy první pomoci by měl znát každý, realita je ale jiná. Podle ředitele Českého červeného kříže (ČČK) Jiřího Procházky za to může i nedostatečná výuka v autoškolách. Jak správně poskytnout první pomoc, by se podle zástupců organizace mělo víc učit také ve školách.

Spolu s klipem vznikly i speciální internetové stránky se seznamem míst, kde můžete kurz první pomoci absolvovat. „V současné době je ČČK skutečně natolik flexibilní, že je možné ušít klientům kurz na míru. Děláme také kurzy v angličtině,“ dodala Miroslava Jirůtková z ČČK.

Video TV spot ke kurzu první pomoci
video

TV spot ke kurzu první pomoci

Režie televizního spotu se ujal Jiří Strach, který měl podle svých slov sám v otázce první pomoci značné mezery: „Měli jsme poradce z Červeného kříže, který nám přesně ukazoval, jak mít ruce na sobě, kolikrát za minutu masírovat, takže tu základní zkušenost člověk získá.“