Smrt mladíka, kterého přejelo pět tramvají, řeší kriminalisté

Praha – Smrt devatenáctiletého mladíka na tramvajových kolejích v Praze 5 z počátku ledna nyní řeší kriminalisté. Tragická nehoda je zvláštní tím, že než si někdo vůbec všiml těla na dráze, přejelo ho nejméně pět tramvajových vozů. Podle dostupných informací mladíka jedna tramvaj srazila, další nejméně čtyři ho později přejely. Otec oběti, který sám dříve tramvaje řídil, se hodlá obrátit na soud s tím, že na trati se přehlížejí bezpečnostní předpisy.

„Jako řidič tramvaje nechápu, že nikdo nezaznamenal něco nezvyklého. Prostě náraz a střet s člověkem je obrovská rána, kdy se zatřese celá tramvaj,“ řekl ČT otec zemřelého mladíka Pavel Ďuran. Z hlášení pražského dopravního podniku o mimořádné události vyplývá, že tělo objevil zacvičující se řidič s instruktorem.

„Nyní kriminalisté zjišťují, zda k úmrtí muže došlo vlivem toho, že se rozhodl spáchat sebevraždu, nebo kvůli střetu s tramvají,“ řekl ČT mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan. Podle Drážní inspekce platí na tramvajové trati stejné podmínky jako na vlakové, a muž tedy neměl na kolejišti co dělat. Přesto zůstává nejasné, jak si řidič tramvaje mohl nevšimnout, že někoho srazil, a pokračovat v jízdě.

Podle otce mrtvého mladíka nese vinu i dopravní podnik. Na barrandovské trati podle něho navíc nesvítily všechny lampy. Navíc údajně dopravní podnik špatně proškoluje nové řidiče.