Pavel Bém zdolal nejvyšší vrchol Antarktidy - kdy neprozradil

Praha - Pražský primátor Pavel Bém zdolal nejvyšší vrchol Antarktidy Mount Vinson. Řekl to dnes v Interview České televizi. Nesdělil, kdy výstup uskutečnil, podle spekulací některých médií však právě v Antarktidě trávil na přelomu roku svou dovolenou, o níž dosud odmítal cokoliv říci. Mount Vinson Bémovi údajně chyběl k tomu, aby se dostal do elitní skupiny horolezců, kteří zdolali sedm nejvyšších hor sedmi světadílů - 7 Summits.

Na otázku moderátorky pořadu Interview ČT24, zda mu chybí ve sbírce zdolaných hor také Mount Vinson, Bém odpověděl, že ne. „Bez jakýchkoliv spekulací - nechybí,“ řekl pražský primátor s úsměvem a dodal, že si „sám sobě něco slíbil“. I tentokrát však odmítl sdělit o své dovolené cokoliv bližšího.

Klaus Béma kritizoval za to, že kvůli zdolání Mount Everestu nebyl 2 měsíce v úřadu

O Bémově snaze pokořit nejvyšší vrchol Antarktidy se mluvilo už před rokem. Primátor tehdy uvedl pouze to, že byl na horách. Stejně na dotazy médií odpovídal pražský magistrát i tentokrát. Bém, který je znám svou láskou k horolezectví, zdolal i nejvyšší horu světa Mount Everest na jaře 2007. Kvůli tomu nebyl dva měsíce v úřadu, za což si vysloužil kritiku pražských zastupitelů i některých lídrů ODS. Kritizoval ho i prezident a tehdejší čestný předseda ODS Václav Klaus. Záhy mu však poslal gratulaci. Primátor zdolal také nejvyšší vrchol Pamíru nebo nejvyšší horu Severní Ameriky Mount McKinley.