Srážka 14 aut a kamionů blokovala D8, zraněni jsou dva lidé

Ústí nad Labem - Hromadná nehoda blokovala téměř celý den dálnici D8 mezi Ústím nad Labem a Německem. Neprůjezdný byl směr na Ústí a Prahu. V úseku mezi 88. až 92. kilometrem se ráno kolem půl deváté srazilo 12 kamionů, jedno osobní auto a jedna dodávka. Při nehodě se lehce zranili dva lidé, uvedla mluvčí policie Veronika Hyšplerová. Nikdo při srážce nezemřel. Dálnice byla během odpoledne uzavřená dále jen ve směru na Prahu, směrem na Drážďany se po více než třech hodinách podařilo obnovit provoz bez omezení. Na příjezdu do republiky se tak vytvořila dlouhá kolona. Policie odkláněla dopravu už v Německu, dálnice byla uzavřena až do půlnoci. Situaci na místě komplikovala dopoledne i špatná viditelnost.

Hromadná havárie se stala ve směru z Německa ještě před tunely pod Krušnými horami. Situaci komplikoval i fakt, že tam byl kvůli údržbě provoz omezen na jeden jízdní pruh směrem do Německa.

/*json*/{"map":{"lat":50.7746816823,"lng":13.9588165283,"zoom":11,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[{"lat":50.768602274789,"lng":13.961563110352,"type":"2","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/

Podle mluvčího Krajské zdravotní Jiřího Vondry zatím záchranná služba do ústecké nemocnice přivezla jednoho člověka se zhmožděným hrudníkem. Hasiči, kteří na místě zasahovali, nemuseli nikoho z havarovaných automobilů vyprostit. Vozidla údajně mají poškozené hlavně plechy karosérií.

Podle svědků se řidič jednoho z kamionů zřejmě něčeho lekl a prudce zabrzdil. Jelikož byla na místě hustá mlha, postupně do něj začala narážet další auta. Ačkoli nakonec utrpěli zranění pouze dva lidé, nebyla nouze o dramatické situace. Řidič italského kamionu musel vylézt ze zdemolované kabiny, vyvázl ale jen se škrábancem na čele. Další kamion zase prorazil svodidla na mostě a visel nad propastí.

„Příčina dopravní nehody je zatím v šetření, musíme vyslechnout všechny zúčastněné osoby a dopracovat se k nějakému výsledku,“ uvedl zástupce vedoucího dálniční policie Martin Pokuta.

Hromadná srážka 12 kamionů a dvou osobních aut blokovala dálnici D8 mezi Ústím nad Labem a Německem.
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24