Z hořícího autobusu všichni utekli, vůz je na odpis

Praha – Žádné zranění si nevyžádal noční požár kloubového autobusu městské hromadné dopravy v Praze. Na lince 205 z Komořan na Zemanku jím cestovalo asi deset lidí. Podle policistů zapálila vozidlo trojice mladých cestujících pyrotechnikou. Skupina, kterou strážci zákona podezírají ze zapálení autobusu, utekla a policie po ní nyní pátrá. Podle mluvčí pražských hasičů Pavlíny Adamcové je na vozidle škoda za čtyři miliony korun.

Autobus vzplál na zastávce Obchodní náměstí v Modřanech několik minut před půlnocí. Dveře byly při zastavení otevřené, a tak všichni cestující stihli bezpečně vystoupit. „Naštěstí nedošlo k žádnému zranění ani žádné újmě na zdraví. Autobus už se ale pravděpodobně do provozu nevrátí,“ shrnul mluvčí pražského dopravního podniku Ondřej Pečený.

„Mezi pasažéry byli i tři mladíci, kteří mají požár pravděpodobně na starosti, ti ale z místa utekli a policie po nich pátrá,“ řekla mluvčí pražských policistů Eva Miklíková. Případem se zabývají kriminalisté, první výsledky šetření ukazují na úmyslné zapálení.

Video Reportáž Zuzany Michaličkové a Terezy Krásenské
video

Reportáž Zuzany Michaličkové a Terezy Krásenské

„Je to věc, se kterou jsme se dosud ještě nesetkali. Ohrozil cestující a skončil naprostou devastací autobusu,“ podotkl Pečený. Autobus typu Karosa B941 pořídil dopravní podnik v roce 1997 za pět milionů korun.