Opilý mladík zahynul při honičce s policií

Jihlava/Liberec/Chvaletice – Při dopravní nehodě zahynul dnes ráno osmnáctiletý mladík, který sedl za volant opilý a pokoušel se ujet policii. Přitom narazil do závěje, odkud se jeho vůz odrazil do stromu. Muž náraz nepřežil. Jednalo se o jednu ze tří smrtelných nehod, které se v noci a dopoledne staly na českých silnicích. Brzy ráno přišel o život také cyklista na neosvětleném kole poté, co ho srazil kamion. Dopoledne potom zahynul po nárazu do stromu řidič osobního auta, který zřejmě před nehodou zkolaboval.

Policejní hlídka v Jihlavě si všimla mladíka, který byl viditelně opilý, ale přitom nastoupil do osobního auta a odjížděl. Policisté ho sledovali a zastavili ho na čerpací stanici za městem. Po zastavení se ale mladík rozhodl ujet. Při následující honičce s policejním vozem najel do sněhové závěje, od které se jeho aut odrazilo. Pak vůz přeletěl přibližně 30 metrů a čelně narazil do vzrostlého stromu. Mladík přitom utrpěl těžká zranění, kterým podlehl v nemocnici.

Cyklista na neosvětleném kole zahynul kolem čtvrté hodiny v noci na státní silnici mezi Přeloučí a Chvaleticemi na Pardubicku. Muž nepřežil srážku s kamionem, jehož řidič ho zřejmě neviděl. „Řidič kamionu byl dost v šoku, cyklistu prý viděl až na tři metry a nemohl už nic dělat,“ řekl operační důstojník pardubické krajské policie.

Mezi obcemi Hejniště a Dolní Řasnice na Liberecku přišel dopoledne o život osmapadesátiletý řidič osobního auta, jehož vůz sjel ze silnice a narazil do stromu. Ve voze jel sám a při havárii utrpěl zranění, kterým na místě podlehl. „Důvodem nehody byla s největší pravděpodobností řidičova zdravotní indispozice,“ uvedla mluvčí liberecké krajské policie Ivana Baláková.

Do stromu narazilo auto, mladý řidič zemřel
Do stromu narazilo auto, mladý řidič zemřel