Na hřbitově v Opavě se střílelo, jeden zraněný

Opava - Na městském hřbitově v Opavě se dnes dopoledne střílelo. Na 24letého zaměstnance pohřební služby Novosad tam zaútočili dva muži. Jeden z nich vytáhl zbraň a jednoho z pracovníků zranil. Za útokem jsou zřejmě spory o peníze. Oba útočníci byli převezeni k výslechu. Hrozí jim obvinění z vydírání, na což pamatuje zákon sazbou pět až dvanáct let.

 

Střelba se odehrála přímo v areálu hřbitova. Údajně vystřelil syn muže, kterého pohřební služba před týdnem pohřbila. Mrtvý měl mít v bytě peníze, asi několik desítek tisíc korun. Když vůz pohřební služby odjel, peníze zmizely. Syn si to dnes se zaměstnancem firmy přišel údajně vyříkat. S sebou vzal ještě jednoho známého.

Na místě byl postřelený společně s kolegou. Toho dvojice útočníků poslala pryč, že spor budou řešit jen s postřeleným. Když zazněly výstřely, nezraněný pracovník zavolal policii. Útočník muži prostřelil obě nohy. Pracovník pohřební služby není v ohrožení života, jeho zranění jsou středně těžká až těžká. Sanitka ho převezla do opavské nemocnice.

Pozůstalí tvrdí, že je pohřební zřízenec okradl

„Vůbec si nedovedu představit, kde vzal bratr pistoli. Je rybář. Má dvě děti. Je to pro nás tragédie. Před týdnem nám zemřel táta a nyní může jít brácha na roky do vězení,“ uvedla sestra střílejícího muže Lenka Burdová. Dodala, že bratra se zmizení peněz silně dotklo. „Chtěl spravedlnost. Ten člověk se nám vysmál, že měl rukavice, že mu nic nedokážeme. Nic s tím neudělala ani policie,“ doplnila. Bratr se jí s úmyslem jít na hřbitov svěřil. „Chtěl od něj alespoň přiznání. O peníze nám nešlo. Musel být v afektu,“ řekla s tím, že podle rodiny z bytu zmizelo minimálně 50.000 korun. Postřelený zaměstnanec popírá, že by peníze ukradl. „Mohl to být třeba někdo ze záchranky,“ řekl dnes novinářům v nemocnici. Tvrdí, že sám už před incidentem kontaktoval policii, aby případ vyřešila. Dnešní přepadení jej překvapilo. „Jsem v šoku. Když přišli, tak mě spoutali. Pak začal střílet,“ řekl.

Peníze
Peníze