Při výbuchu plynu zemřel v Uherském Brodě muž

Uherský Brod - V rodinném domku v Uherském Brodě na Slovácku vybuchl dnes odpoledne plyn. Uvnitř zdemolovaného objektu byl nalezen mrtvý majitel. Detonace se v Provazní ulici ozvala zhruba před 15:00. Exploze způsobila statisícové škody na okolních budovách.

Výbuch zcela zničil starší rodinný dům. Záchranáři už jeho 34letému majiteli, kterého pod troskami objevili, nedokázali zachránit život. Sutiny prohledali i záchranáři se speciálně vycvičeným psem, nikoho dalšího v domě už neobjevili. Tlaková vlna měla tak obrovskou sílu,že rozbila všechna okna v šesti domech v ulici.

V úzké ulici jsou následky výbuchu velmi citelné. Na obhlídku minimálně jednoho domu bude muset přijet i statik, aby prohlédl střechu zasaženou tlakovou vlnou.V celé ulici byla zastavena elektřina a plyn,dodávka byla vpodvečer obnovena po vyloučení všech rizik.

V tomto týdnu jde na Moravě o druhou podobnou událost. V úterý v obci Dolní Újezd na Přerovsku poničil výbuch plynu několik rodinných domků. Příčinou byl zřejmě unikající plyn z propanbutanové lahve. Při události nebyl nikdo zraněn, výbuch ale způsobil škody v řádu statisíců korun.

Následky výbuchu plynu
Následky výbuchu plynu