Autobus zapadl do příkopu, hrozilo mu převrácení na bok

Heraltice (Třebíčsko) - V Heralticích na Třebíčsku dnes před 13:00 zapadl linkový autobus s 11 cestujícími do silničního příkopu, hrozilo mu převrácení na bok. Přibližně do hodiny vozidlo ze závěje vyprostili krajští hasiči. Nikdo nebyl zraněn. Autobus také nebyl závažněji poškozen a pokračoval v jízdě, informovala mluvčí krajských hasičů Petra Musilová. Na Vysočině dnes napadlo kolem deseti centimetrů sněhu a stále se objevují sněhové přeháňky. V kraji se od rána stala řada nehod, zatím zřejmě bez vážnějších zranění. Silnice na Vysočině byly kvůli sněžení obtížně sjízdné hlavně pro kamiony.

Těžká auta blokovala od rána dopravu na řadě míst, například v kopci u České Bělé, u Větrného Jeníkova, na výjezdu z Pelhřimova a ve stoupající Jihlavské ulici v Havlíčkově Brodě. Kvůli srážce dvou kamionů stála asi hodinu dálnice D1 na 107. kilometru do Brna.

Podle policie se stala i řada nehod, zatím zřejmě bez větších zranění. Na silnicích se stále tvoří sněhové jazyky a místy i závěje, někde se dá projet jen jedním jízdním pruhem.

/*json*/{"map":{"lat":49.2301537523,"lng":15.7454681396,"zoom":11,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":49.23007,"lng":15.730515,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/