Pod tíhou sněhu se propadly dvě střechy

Praha - Sníh působí v Česku další problémy. Pod jeho tíhou se propadly dvě střechy - v Milevsku a v Hodoníně. V Milevsku šlo o plechovou střechu nad nástupním ostrůvkem na autobusovém nádraží, v Hodoníně nevydržela střecha sportovní haly. Vše se obešlo bez zranění. Na střeše v Milevsku leželo asi třicet centimetrů sněhu, podle prvního odhadu vznikla škoda do půl milionu korun. Střecha se prolomila, ale nespadla. Vybudování nového přístřešku bude zřejmě stát přes dva miliony korun.

V hodonínské hale se vše obešlo také bez zranění, sportovní hala se v zimě nevytápí, a tudíž nevyužívá. Objekt v ulici U Červených domků vlastní Slovan Hodonín. Podle starostky má hala, kde se neštěstí stalo, jen lehkou konstrukci, která tíhu sněhu nevydržela. Sportovci ji prý chtějí opravovat, zatím však nesehnali peníze.

Sníh působil škody i na dalších místech. Například v Blansku strhávali hasiči sněhový převis, hrozilo, že se utrhne a někoho zraní. Dvakrát zasahovali v Brně-Bystrci. Sníh tam příliš zatížil stříšky na panelových domech a ty hrozily zřícením. Jednu hasiči sundali, další nad osmi vchody přijel zabezpečit majitel.