V Přelouči bude ještě měsíc MHD zadarmo

Přelouč (Pardubicko) - Městská hromadná doprava v Přelouči na Pardubicku bude ještě měsíc jezdit zadarmo. Od 7. března za jednu jízdu cestující zaplatí pět korun. Mohou si také pořídit časové jízdenky, které jsou výhodnější. Město společně s firmou, která dopravu ve městě zajišťuje, upřesňuje jízdní řád. Od března se změní některé zastávky a zlepší návaznost spojů na odjezdy linkových autobusů.

„Ještě nemáme dořešené čipové karty na časové jízdné, proto jsme termín jízd zadarmo o měsíc prodloužili. Měsíční jízdné bude pro dospělé za 160 korun, pro žáky za polovinu,“ řekl přeloučský místostarosta Moravec.

„V prosinci se svezlo naší MHD asi 4000 lidí, ale byly svátky a volno, takže to není úplně směrodatné. Měsíc leden budeme teprve vyhodnocovat,“ doplnil Moravec.

MHD mělo v Přelouči jezdit už od loňského září. Jeden ze dvou přihlášených dopravců, ale nesplnil podmínky výběrového řízení a odvolal se, což zavedení městské hromadné dopravy zdrželo.

Soukromá firma zajišťuje v Přelouči jeden mikrobus, který zajíždí i do šesti místních částí. Autobus jezdí po městě přibližně v hodinových intervalech, do vzdálenějších částí jezdí s delším časovým odstupem. Město si vyhradilo na MHD 2,5 milionu korun, zhruba 300 000 Kč by se mělo vrátit z jízdného, provoz tedy bude stát ročně přes dva miliony korun.