Sněžení zastavilo provoz mnoha regionálních tratí

Praha - Noční sněžení se silným větrem zastavilo provoz na 23 regionálních železničních tratích, do večera se podařilo železničářům opět zprovoznit většinu z nich. Po sedmé večer zůstávají mimo provoz tři trati, provoz na dalších dvou blokují porouchané motoráky. Na odstraňování navátého sněhu pracují zaměstnanci Správy železniční dopravní cesty (SŽDC). U sedmi neprůjezdných úseků se kvůli počasí nepodařilo zajistit ani náhradní autobusy. Další tři tratě musely být uzavřeny kvůli srážce vlaků s auty.

„Některé úseky tratí jsou uzavřeny, pokud to dovoluje situace na komunikacích, zajišťujeme pro cestující náhradní autobusovou dopravu. Jedná se převážně o regionální tratě. Hlavní tratě jsou sjízdné,“ uvedl mluvčí SŽDC Pavel Halla.

Uzavřené tratě kvůli sněhové kalamitě

  • 097 Lovosice - Teplice (po poruše vozidla)
  • 162 Rakovník - Kralovice u Rakovníka
  • 262 Jevíčko - Chornice
  • 297 Mikulovice - Zlaté Hory (po poruše vozidla)
  • 318 Kravaře ve Slezsku - Chuchelná

Na čtyřech tratích byla během dne přerušena doprava kvůli střetům vlaků s auty. Nehody se staly i na hlavních koridorových tratích Přerov–Ostrava a Brno – Česká Třebová, kde byl provoz několik hodin veden pouze po jedné ze dvou kolejí. Uzavřena zůstává trať z Valašského Meziříčí do Rožnova pod Radhoštěm, zprovozněna bude pozdě večer.

Kde hledat informace o zpoždění vlaků