Dvě sanitky bouraly, jedna žena zemřela

Nošovice (Frýdecko-Místecko) - Nehoda sanitky a nákladního auta si u Nošovic na Frýdecko-Místecku vyžádala život převážené sedmašedesátileté pacientky, další dvě převážené pacientky 78 a 81 let byly zraněny středně těžce. K havárii došlo dopoledne kolem desáté hodiny. Další sanitka uvízla na Novojičínsku ve sněhu na přejezdu, kde do ní vrazil vlak. Tato nehoda se však obešla bez zranění, pasažéři v sanitce stačili včas vystoupit.

K nehodě sanitky a nákladního auta na Frýdecko-Místecku došlo před desátou hodinou na rychlostní silnici R48 na 57. kilometru ve směru na Český Těšín. Podle frýdecko-místeckého policejního mluvčího Ivana Žurovce sanitka dostala smyk, několikrát se přetočila přes střechu. Kamion sjel z cesty, když se jí snažil vyhnout. Podle policistů nejela sanitka rychle. Při nehodě sehrálo svou roli špatné počasí. Kromě řidiče v sanitce cestovaly celkem tři pacientky. Řidič vyvázl z nehody bez zranění. Jednalo se o převozovou sanitku Slezské nemocnice v Opavě.

/*json*/{"map":{"lat":49.6728493729,"lng":18.4230422974,"zoom":13,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[{"lat":49.67273828189,"lng":18.431282043457,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/

„Na místě zasahovaly tři posádky záchranné služby. Sedmašedesátiletá žena utrpěla smrtelná poranění hlavy, neslučitelná se životem, na místě podlehla. Další osmasedmdesátiletá pacientka má podezření na otřes mozku. Třetí cestující jednaosmdesátiletá paní poranění horní a dolní končetiny. Obě poranění jsou středně těžká, pacientky byly při vědomí,“ uvedl mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl.

Po nehodě sanitky a nákladního auta se v místě této kolize stala další havárie. V protisměru krajnice zastavilo civilní auto s policisty, kteří šli dávat první pomoc účastníkům nehody. Do jejich služebního auta narazil zezadu jiný vůz. Při této kolizi byla jedna osoba zraněna lehce.

V Hladkých Životicích podle mluvčího novojičínské policie Petra Gřese najela sanitka na přejezd, kde kvůli sněhu uvízla. „Podle prvotních informací do ní narazil vlak. Je to nehoda bez zranění, osádka stačila vyskočit,“ uvedl Gřes. K nehodě došlo po deváté hodině.