Letošní Tříkrálová sbírka vynesla rekordních 67 milionů

Praha - Letošní Tříkrálová sbírka vynesla rekordních 67,5 milionu korun. Za deset let trvání sbírky je to nejvyšší částka, kterou se podařilo vybrat. O zhruba tři miliony korun tak překonala dosavadní rekordní výsledek z roku 2009. Během trvání celé sbírky včetně letošního roku se tak již podařilo získat pro potřebné téměř 533 milionů korun. Tříkrálová sbírka se konala od 1. do 14. ledna a do ulic vyrazili koledníci s více než 15 000 pokladničkami.

„Výsledek Tříkrálové sbírky 2010 nás velmi mile překvapil a povzbudil. Takový nárůst proti loňskému roku jsme opravdu nečekali a myslím, že je to i významný argument na názory pesimistů, že česká veřejnost je k nouzi svých bližních netečná,“ prohlásil ředitel Charity ČR Oldřich Haičman.

Výtěžek Tříkrálové sbírky každoročně slouží na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům a matkám s dětmi v tísni. Přibližně desetina výnosu sbírky je určena na humanitární a rozvojovou pomoc do zahraničí.

Do Tříkrálové sbírky je možné celoročně přispět dárcovskou SMS ve formátu DMS KOLEDA na číslo 87777. Lidé mohou přispět i bankovním převodem nebo poštovní poukázkou na konto 66008822/0800 u České spořitelny. Více informací pak najdou na webových stránkách sbírky.