Pacient nezemřel proto, že by byl odpojen od přístrojů

Praha - Soudní pitva zjistila, že přímou příčinou čtvrtečního úmrtí muže v žižkovské nemocnici nebylo odpojení od přístrojů. Zemřel na následky svého dřívějšího zranění, kvůli kterému byl hospitalizován. Pitva tak vyvrátila možnost, že se stal obětí vraždy. Policisté však nadále pátrají po ženě, která muže krátce před jeho smrtí navštívila, potřebují totiž její svědectví.

Neznámá hledaná žena podle původních informací odpojila čtyřiapadesátiletého pacienta od přístrojů, které mu zajišťovaly základní životní funkce. Návštěvnici, která muže na jednotce intenzivní péče poměrně často navštěvovala, je 40 až 50 let, měří 160 až 165 centimetrů a je štíhlá. Chodí v zimním kabátě a červeném kulichu a podle policejních informací často navštěvuje žižkovské restaurace. Policie žádá veřejnost, aby jakékoliv informace o hledané ženě sdělila na tísňovou telefonní linku 158.

Soukromou nemocnici v žižkovské Kubelíkově ulici vlastní společnost SDI s. r. o. Její jednatel primář František Dušek řekl, že návštěvy na jednotku intenzivní péče pouští sestra, která pak nesedí uvnitř s pacientem, ale sleduje jeho životní funkce na centrálním monitoru. Nepovolaný člověk z ulice se podle Duška na oddělení rozhodně nedostane. Ženu, která za pacientem chodila, prý muž znal - sestry tak usoudily z jeho reakcí. Když byl totiž v mírnějším stupni bezvědomí, při její návštěvě se usmíval.