Rekonstrukcí prochází vestibul olomouckého nádraží

Olomouc – Rekonstrukce nádražní budovy v Olomouci vstoupila do druhé fáze, během níž by se měl výrazně proměnit hlavní vestibul, prostor východu z budovy, změn se dočkají také obchody ve druhém podlaží. Podle Českých drah budou mít následně cestující k dispozici více obchodů. Práce však budou probíhat za plného nádraží, upozornily ČD. Rekonstrukci olomoucké nádražní budovy navrhl architekt Petr Brauner, jednou z nejvýraznějších novinek má být nová dlažba ve vestibulu.

„Velmi atypická a originální dlažba zcela určitě oživí a změní prostředí ve vestibulu. Finalizujeme i konečnou podobu interiéru, například uspořádání sezení. Rádi bychom cestujícím nabídli moderní a nevšední prostředí,“ uvedl ředitel Regionální správy majetku ČD v Olomouci Gabriel Jursa.

Výměna dlažby již začala stejně jako práce v hlavní chodbě, která vede k restauraci. Výrazně se má změnit prostor u východu z nádraží, jenž má být zastřešen tzv. luxfery. Změny se dotknou také prostoru, kde byla úschovna zavazadel. Mají v něm vzniknout nové obchody.

Rekonstrukce vestibulu a přilehlých prostor navazuje na první fázi prací na olomouckém hlavním nádraží, během níž se změnila podoba hlavního vchodu a vznikl bezbariérový vstup do budovy. Před nádražím zároveň probíhá úprava terminálu, kde zastavuje městská hromadná doprava.