Silničáři začínají opravovat výtluky na silnicích

Zlín - Sotva silničářům ubyly starosti se sněhovými přívaly, musí do terénu vyrazit znovu. Už teď se totiž začínají provizorně opravovat výtluky na silnicích, a podle prvních odhadů jich bude více než v minulých letech. V letošní zimě totiž často docházelo ke střídání mrazů a teplejšího počasí, což tvorbě výtluků nahrává.

Řidičům se chvilkové zdržení při opravách vyplatí, jinak by si totiž mohli poškodit třeba nápravu. Alespoň dočasně likvidují nebezpečné výmoly i silničáři na Zlínsku. „Mělo by to přežít do úplné opravy, která by měla nastat v jarních měsících. Samozřejmě v některých případech ta vysprávka je tak kvalitní, že vydrží delší dobu. Ale je to studenou směsí, která se používá i při teplotách pod bodem mrazu, takže není možné očekávat, že budou úplně ideální,“ vysvětluje Radek Berecka ze zlínského Ředitelství silnic. 

Silničáři zatím nechtějí bilancovat celou zimu, na to je zatím příliš brzo. Ale třeba samotný měsíc leden byl extrémně náročný a stál o deset milionů korun víc než ten loňský. „Vypadá to zhruba na částku kolem padesáti milionů korun, což je obrovská suma, se kterou budeme muset zápasit v dalších obdobích v průběhu roku,“ obává se Radek Berecka. 

Dobrá zpráva je, že zatím nejsou problémy s dodávkami soli, přestože ji do Zlínského kraje vozí z kalamitami ještě více zkoušeného Polska.