Při nehodě na přejezdu u Jablonce zemřeli dva lidé

Rádlo (Jablonecko) - Na železničním přejezdu v obci Rádlo u Jablonce nad Nisou se dnes odpoledne srazil vlak s autem. Informoval o tom server tn.cz. Jablonecká policejní mluvčí Ludmila Knopová řekla, že při nehodě zemřeli dva lidé. „Rychlík jedoucí na trati Liberec-Pardubice narazil na přejezdu označeném výstražnými světly do vozidla,“ citoval server iDnes.cz Jana Kučeru z Drážní inspekce. Mluvčí záchranné služby Libereckého kraje upřesnila, že oběťmi nehody jsou padesátiletý muž a stejně stará žena.

Nehoda se stala po čtvrté hodině odpolední a zastavila provoz rychlíků a osobních vlaků na trati mezi Libercem a Turnovem. „V úseku Jeřmanice - Rychnov u Jablonce nad Nisou je přerušený provoz. Nejezdí osobní ani dálkové spoje,“ potvrdila serveru mluvčí Českých drah Kateřina Šubová. Další podobná nehoda, tentokrát ale bez tragických následků, se dnes odpoledne stala na přejezdu mezi Lučany a Smržovkou na Jablonecku. Rovněž tam narazil vlak do auta. Při této nehodě se nikdo nezranil.

Příčina nehody zatím není známá

Osobní vlak přijížděl přibližně v půl čtvrté odpoledne z Tanvaldu a Smržovky do Lučan. „S autem se srazil na přejezdu vyznačeném výstražnými kříži při odbočce směrem na Novou Ves u Jablonce nad Nisou,“ řekla Šubová. Dodala, že dráhy cestujícím zajistily náhradní autobusovou přepravu. Příčina nehody se zatím vyšetřuje.

Policisté a železničáři upozorňují na nebývale velké množství nehod na železničních přejezdech od počátku roku. Jen ve středu se jich v Česku stalo pět, což bylo v jednom dni nejvíce od roku 2003, kdy vznikla Drážní inspekce, která je eviduje.

Koleje
Koleje