Místy sněží, silnice jsou s opatrností sjízdné

Praha – Sněžení a vítr společně se sněhovými jazyky jsou komplikace, které mohou komplikovat cestování po českých silnicích. V místech, kde v noci nepřibyl nový sníh, se mohou řidiči na regionálních silnicích setkat s jeho zledovatělou vrstvou. Hlavní silnice a dálnice jsou vesměs beze sněhu. Po sněhové kalamitě z minulého týdne zůstává uzavřena úzkokolejná železniční trať Třemešná ve Slezsku–Osoblaha.

Přes noc a ráno napadl nový sníh především v severovýchodní části Čech a na severu Moravy. Silničáři varují před pokračujícím sněžením na Lounsku, Svitavsku, Opavsku, Vsetínsku a v Jeseníkách. Ujetý sníh leží na silnicích II. a III. třídy ve většině krajů, na Vysočině varují silničáři před jeho zledovatělou vrstvou.

Výraznější je po ránu tvorba sněhových jazyků. Ty komplikují cestování po horských silnicích hlavně v Krkonoších, Jeseníkách a Beskydech, ale také na Olomoucku a Litoměřicku.

Dálnice jsou sjízdné bez omezení. Na dálnici D1 na hranicích Středočeského kraje a Vysočiny sněží, sněhové přeháňky se vyskytují také na dálnici D11. Povrch většiny dálnic je vlhký, dálnice D5 a středočeská část D8 jsou suché.