O víkendu zemřeli čtyři lidé – tři z nich na přejezdech

Praha – Dopravní nehody si o víkendu vyžádaly čtyři lidské životy. Ani v jednom případě nešlo o následek střetu dvou automobilů. Tři lidé přišli o život, když vjeli pod vlak, další člověk ležel na silnici a zemřel poté, co ho přejelo osobní auto, jehož řidič se podle policistů dostatečně nevěnoval řízení. Za celý uplynulý týden zemřelo jedenáct lidí, zhruba třetina celkového počtu lidí, kteří při nehodách přišli o život v lednu.

Zdroj: Drážní inspekce Autor: Drážní inspekce

Krátce po sobotní půlnoci přejel taxík ve Valašských Kloboukách na Zlínsku člověka, který ležel po bitce na silnici. Čtyřiačtyřicetiletého muže tam zřejmě srazili dva opilí mladíci. Podle policie ale nehodu způsobil řidič taxíku. „Jel rychle a na rovném úseku přehlédl člověka ležícího na silnici, do kterého narazil,“ zdůvodnila policejní mluvčí Jana Bartíková.

Nejvážnější následky měla srážka rychlíku s malou dodávkou na přejezdu v Rádlu na Jablonecku, která se stala v sobotu sedmnáct minut po čtvrté hodině odpoledne. Zahynul při ní řidič, který vjel na přejezd v době, kdy mu to zakazovalo světelné zařízení, a jeho spolujezdkyně.

Také v neděli se krátce po poledni stala smrtelná nehoda na přejezdu. Pětaosmdesátiletý řidič osobního auta vjel na málo využívaném přejezdu mezi Kostelcem nad Orlicí a Častolovicemi na Rychnovsku pod osobní vlak.